Zadowolenie z seksu – jak je znaleźć

Zadowolenie z seksu – jak je znaleźć

Zadowolenie z seksu – jak je znaleźć?

Zasadniczo większość Polaków jest zadowolona ze swojego życia seksualnego, ale z drugiej strony wielu z nas nie ma też zbyt dużych oczekiwań w stosunku do niego. Często jest ono mało urozmaicone, dlatego dość nudne. Jeżeli seks nie daje ci całkowitej przyjemności i chcesz czerpać z niego więcej zadowolenia, w takim przypadku nie warto czekać, ale wziąć sprawy w swoje ręce, aby wykonać zmianę. Jak można to zrobić?

Określ swoje oczekiwania

Podstawą do zadowolenia z seksu jest określenie swoich oczekiwań, ponieważ pod tym względem każdy ma inne wymagania. Jedni mają swoje nietypowe fetysze, inni lubią z kolei określone typy pieszczot. Przede wszystkim jednak oczekiwania stawiane partnerowi powinny być realistyczne – możliwe do osiągnięcia, aby móc się zrealizować. Nierealne wymagania po prostu nie będą możliwe do wprowadzenia w życie.

Tutaj często pojawia się konflikt pomiędzy partnerami – nie każdy z nich godzi się na wszystkie propozycje, na przykład na seks oralny, analny, na trójkąt czy też na stosowanie określonych gadżetów. W takiej sytuacji należy uszanować „blokady” drugiej strony, ponieważ wtedy seks nie będzie sprawiał jej problemów.

Warto rozmawiać o seksie

Wiele polskich par ma problemy z komunikacją, w tym również w kwestiach intymnych. Często pojawia się strach przed powiedzeniem o swoich potrzebach czy też o tych czynnościach, które przez partnera nie są realizowane dobrze i wymagają korekty, aby dać całkowite zadowolenie.

Należy wobec tego być otwartym na potrzeby swojego partnera, a także umieć komunikować mu swoje oczekiwania, aby dojść do określonego kompromisu związanego z seksem. Należy odłożyć na bok wstyd oraz uprzedzenia, ponieważ to często one są dużą przeszkodą stojącą na drodze do spełnienia.

Jak coś zmienić?

Zadowolenie z seksu

Zadowolenie z seksu

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że zmiana na siłę, podążanie za trendami nie jest gwarancją zadowolenia. Gdy życie seksualne jest monotonne, ale satysfakcjonujące, wtedy nie ma potrzeby wprowadzania drastycznych zmian, gdy partnerzy tego nie wymagają.

Warto natomiast postawić na ważne detale. Niejednokrotnie problemem polskich par nie jest sama aktywność seksualna, ale jej otoczka – wspomniana już monotonia, brak czułości, komplementów czy też tego „pazura”, którego często brakuje.

Można dokonać zmiany przez urozmaicenie gry wstępnej, założenie seksownej bielizny, zmianę okoliczności intymnego spotkania. Ciekawym pomysłem będzie także zastosowanie gadżetów erotycznych, na przykład wibratorów czy masażerów. Takie niewielkie szczegóły mogą często dać spektakularny efekt!