problemy z seksem

Najczęstsze kobiece problemy związane z seksem

Najczęstsze kobiece problemy związane z seksem

Seks jest bardzo ważnym elementem wielu związków, ale daje on satysfakcję jedynie wtedy, gdy odbywa się zgodnie z potrzebami obu stron. Gdy każda z nich ma nieco inne wymagania w stosunku do drugiej, wtedy pojawiają się konflikty. Oto najczęściej spotykane kobiece problemy związane z seksem, a także sposoby na ich rozwiązanie – gdy również w twoim związku na tej płaszczyźnie coś nie gra, sprawdź je!

Mężczyzna nie chce stosować prezerwatywy

Wielu mężczyzn wzbrania się przed używaniem prezerwatyw – wskazują, że są dla nich niewygodne i dekoncentrują podczas seksu. Taka dolegliwość dotyka jednak tylko około 30% mężczyzn. W tej sytuacji, gdy kobieta nie chce stosować innych zabezpieczeń, powstaje jeszcze większy problem – często nie do rozwiązania, gdy żadna ze stron nie chce ustąpić. Warto pamiętać, że nigdy nie można rezygnować z użycia prezerwatywy z nowo poznaną osobą – to jedyne zabezpieczenie przed groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Mężczyzna woli stosunek przerywany
Często propozycją mężczyzn zamiast prezerwatywy jest stosunek przerywany – wielu z nich twierdzi, że jest w stanie zapanować nad wytryskiem. Niestety, kobieta, która nie chce zajść w ciążę, nie powinna godzić się na takie rozwiązanie, ponieważ to na nią spada później cały ciężar wynikający z niezabezpieczonego prawidłowo stosunku seksualnego.

Nieatrakcyjny wygląd intymny

Sporo kobiet wstydzi się swojego wyglądu intymnego, a w szczególności warg sromowych, co przekłada się na mniejszą radość czerpaną z seksu. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że w głównej mierze jest to tylko wyobrażenie, że nie wyglądają one ładnie – tutaj nie ma ideałów i po prostu najlepiej polubić swój wygląd. W przeciwnym przypadku rozwiązaniem jest labioplastyka – to jedyna skuteczna metoda na zmianę wyglądu warg sromowych. Ważna jest też akceptacja partnera!

Niesmaczna i brzydko pachnąca sperma
Niektóre z kobiet nie lubią zapachu i smaku spermy. U mężczyzn ma na to wpływ wiele czynników, między innymi dieta – czerwone mięso, ostre potrawy, nałogi, głównie alkohol, przyjmowane leki. Warto spożywać wtedy większą ilość soków owocowych. Problem może być też w przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego.

Podobnie jak mężczyźni, także i kobiety mają problemy seksualne – dotyczą one zarówno ich samych, jak i relacji z partnerem. Gdy w związku z tym pojawiają się trudności, a rozmowa nie jest w stanie ich rozwiązać, najlepiej skontaktować się z seksuologiem, który będzie mógł doradzić odpowiednie wyjście z danej sytuacji – specjalista dokładnie przeanalizuję ją i zasugeruje najlepsze kroki.

powiększenie biustu

Naturalne powiększenie biustu