Kulki Gejszy jakie ?

Kulki Gejszy – Jakie są najlepsze ?

Kulki gejszy – kiedy się sprawdzą i jak wybrać te najlepsze?

W branży gadżetów erotycznych dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkim wibratory, a zaraz za nimi kulki gejszy, które nadają się nie tylko do różnych niegrzecznych zabaw, ale przede wszystkim polecane są do ćwiczeń mięśni Kegla. W sklepach można znaleźć mnóstwo modeli kulek waginalnych – jak wobec tego wybrać dla siebie takie, które będą idealne?

Ćwiczenia Kegla

Amerykański lekarz Arnold Kegel w latach czterdziestych ubiegłego wieku opracował specjalne ćwiczenia mięśnia łonowo-guzicznego. Ich celem jest wzmocnienie oraz nauka kontroli mięśni dna miednicy.

Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia Kegla

Przede wszystkim poprawiają one satysfakcję seksualną kobiet i mężczyzn, ułatwiają poród, także zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu oraz opuszczaniu się narządów. Na gorszą elastyczność mięśni Kegla mogą mieć wpływ – poród naturalny, dojrzały wiek, znaczna otyłość, brak aktywności fizycznej, dźwiganie ciężkich przedmiotów, siedzący tryb życia.

Ćwiczenia te polegają na zaciskaniu mięśni pochwy i odbytu przez około 8-10 sekund od 5 do 25 powtórzeń, ale mogą być jeszcze bardziej efektywne, gdy wykorzystuje się do nich specjalne gadżety – najlepiej nadają się do tego kulki gejszy.

Wybieramy najlepsze kulki gejszy

Kulki gejszy różnią się pod względem swojej wielkości, ciężaru, a także materiału, z którego zostały wykonane – najlepiej wybierać silikonowe, które są antyalergiczne.

Dla kobiet mających problemy ze zbyt luźnymi mięśniami Kegla najlepsze są kulki o średnicy rzędu 3,5-3,8 centymetra, ponieważ łatwiej utrzymać je w pochwie. Mogą być one jednak za duże dla młodych kobiet, które jeszcze nie rodziły – wtedy używaniu kulek może towarzyszyć ból. Należy wtedy wybrać gadżety o mniejszym rozmiarze. Mniejsze rozmiary kulek przydadzą się też kobietom, które już ćwiczą mięsnie Kegla i chcą przejść na wyższy poziom „zaawansowania”.

Druga ważna kwestia to ciężar kulek – te cięższe i dodatkowo mniejsze są trudniejsze do utrzymania w pochwie, dlatego też wymagają dobrze wyćwiczonych mięśni. Dla kobiet mających z tym problemy polecane są kulki lekkie, aby potem stopniowo zwiększać ich ciężar.

W sprzedaży dostępne są także specjalne kulki progresywne, które przeznaczone są specjalnie do ćwiczenia mięśni Kegla. Są one sprzedawane w zestawie – zwykle zawierają 3 różne kulki, które różnią się pod względem wymiarów oraz ciężaru.

kulki dopochwowe

kulki gejszy