kobiecy orgazm

kobiecy orgazm co warto wiedzieć ?

Kobiecy orgazm – co warto o nim wiedzieć?

Kobiecy i męski orgazm, chociaż wydają się być tym samym, to jednak tak naprawdę są różne – zarówno w kwestii dochodzenia do niego, jak i jego przeżywania. W przeciwieństwie do mężczyzn kobiety nie osiągają orgazmów tak łatwo, ale często bardziej intensywnie i jego osiągnięcie jest generalnie bardziej złożone. Czym wobec tego jest kobiecy orgazm i co warto o nim wiedzieć?

Co to jest orgazm?

jak doprowadzić kobietę do orgazmu

Orgazm kobiety

Orgazmem nazywamy ten moment, w którym dochodzi do najsilniejszego uczucia rozkoszy i podniecenia płciowego, który jest zakończeniem stosunku płciowego czy też aktu masturbacji albo innej formy aktywności seksualnej. Orgazmowi towarzyszą określone reakcje fizjologiczne – u mężczyzn jest to wytrysk nasienia, u kobiet z kolei najczęściej skurcze pochwy i dna macicy. Po orgazmie odczuwane jest uczucie błogostanu oraz odprężenia.

U kobiet uczucie samego orgazmu jest bardzo indywidualne – większość kobiet opisuje go jako uczucie rozprzestrzeniającego się ciepła, może być on uczuciem obezwładniającym, ale na ogół większość przeżywa go mniej intensywnie. Istnieje szereg czynników, od których zależy intensywność orgazmu, na przykład może być to faza cyklu miesiączkowego czy okoliczności stosunku seksualnego.

Kobiety są w stanie także osiągać orgazmy wielokrotne – u mężczyzn nie jest to zasadniczo możliwe, co ma związek z dłuższym utrzymywaniem się przekrwienia narządów płciowych, dlatego też kobiety są w stanie w krótkim czasie po szczytowaniu odczuć kolejny orgazm.

Rodzaje kobiecych orgazmów

Sposobów osiągania orgazmów u kobiet jest kilka. Najbardziej popularne z nich to orgazm pochwowy oraz łechtaczkowy, warto jednak wiedzieć, że ten podział nie jest podzielany przez wszystkich badaczy. Orgazm łechtaczkowy jest najczęstszy i najłatwiejszy do osiągnięcia, ponieważ łechtaczka jest bardzo dobrze unerwiona i nawet jej krótka stymulacja może dać spełnienie. Z kolei orgazm pochwowy wymaga stymulacji pochwy – nie pojawia się u każdej kobiety.

Wyróżnia się także orgazm punktu G – jest on najtrudniejszy do osiągnięcia. Często wiąże się z nim damski wytrysk – to zupełnie naturalny, fizjologiczny objaw. Kobiety są też w stanie osiągnąć orgazm w wyniku stymulacji sutków czy orgazm analny, który pojawia się przy pieszczeniu okolicy odbytu – u kobiet pieszczona jest wtedy dodatkowo w trakcie penetracji końcówka pochwy.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

To pytanie często zadają mężczyźni – zasadniczo nie ma jednej recepty na doprowadzenie kobiety do orgazmu. Każda z nich jest inna i ma inne potrzeby. Warto pamiętać przede wszystkim o grze wstępnej, a także o pamiętaniu o jej potrzebach!

viamea tabletki na podniesienie kobiecego libido

viamea tabletki na podniesienie kobiecego libido