rozmiar ma znaczenie

Czy rozmiar ma znaczenie ?

Czy rozmiar ma znaczenie?

To chyba najczęściej pojawiające się pytanie w kontekście seksu – wielu mężczyzn zastanawia się nad tym, czy ich penis ma wystarczające wymiary, aby zadowolić kobietę, a wielu nawet w przeświadczeniu, że nie, decyduje się na specjalne terapie i zabiegi. Czy jednak tak naprawdę rozmiar ma znaczenie?

Atrybut męskości

Rozmiar ma przede wszystkim znacznie dla mężczyzn – generalnie uznawany jest za atrybut męskości, jednak warto wiedzieć, że tak naprawdę to nie rozmiar decyduje o tym, czy mężczyzna jest mężczyzną, a także nie przekłada się na to, jakim jest kochankiem. Niemniej jednak im większy rozmiar, tym mężczyzna jest bardziej pewny siebie, dlatego w przypadku mniejszych rozmiarów mężczyźni często nie czują się dobrze, ponieważ rzutują tę kwestię na siebie całego. Co jednak sądzą o tym kobiety?

3/4 kobiet mówi, że rozmiar nie ma znaczenia

czy rozmiar penisa ma znaczenie

czy rozmiar penisa ma znaczenie ?

Wiele badań wskazuje, że kobiety nie zwracają tak dużej uwagi na rozmiar penisa – przynajmniej nie tak dużej, jak mężczyźni. 3/4 kobiet mówi, że mężczyzna nie musi mieć dużego przyrodzenia, z kolei dla około 1/10 z nich ma to znaczenie. Dla większości pań istotne są inne kwestie, by osiągnąć spełnienie, między innymi okoliczności, gra wstępna czy wybrana pozycja.

Jednocześnie także niektóre z kobiet bezpodstawnie wskazują, że w przypadku niezbyt satysfakcjonującego życia seksualnego to właśnie zbyt mały członek jest za to odpowiedzialny. Zwykle jednak wina nie leży tylko po jednej stronie – u kobiet powodem mogą być nadmiernie zwiotczałe mięśnie pochwy lub po prostu problemy z komunikacją w związku, gdy osoby nie wiedza, jakie są ich seksualne preferencje i potrzeby.

Duży penis to nie zawsze pełna satysfakcja

Z drugiej strony należy też pamiętać, że zbyt duży penis, zarówno pod względem długości, jak i średnicy, nie gwarantuje udanego życia seksualnego – często mężczyźni uważają, że to wszystko, czego potrzebują, aby zostać wspaniałymi kochankami, co jednak nie przekłada się na zadowolenie kobiety. Problemem może być także ból odczuwany przez kobietę podczas stosunku – wtedy konieczne jest stosowanie odpowiednich pozycji.

Zatem rozmiar nie ma znaczenia, przynajmniej dla kobiet, ponieważ dla mężczyźni zwracają na to znacznie większą uwagę. Najważniejsza jest odpowiednia technika, poznanie stref erogennych kobiety oraz indywidualnych potrzeb – tylko wtedy będzie można całkowicie zadowolić partnerkę. Gdy mężczyzna chce wobec tego być wspaniałym kochankiem, powinien pamiętać o tym, że jego rozmiar nie jest tutaj kluczowy, ale ważne jest to, co potrafi.

powiększenie penisa